Vítejte na stránkách
občanského sdružení
Spolek

DĚKUJEME

Děkujeme všem, kdo se zúčastnili v sobotu 14.4.2012 uklízení vranovského lesa ve směru na Adamov, Kameňák, okolo Sokoláku. Nebyla to zase taková legrace, oči přecházely s různého odpadu, co někteří bez uzardění hodí do lesa v domnění, že se tam ztratí. Většinou les nezpracuje a zvířata rozhrabou a my ostatní  žasneme, co vydrželo v zemi léta.
Zvláštní dík p. Vojtovi a jeho klukům z Kuřimi.
ŠLP děkujeme za odvoz, obci Vranov za propagaci.
A hlavní dík firmě GAROMA Plus, s.r.o., www.garoma.cz za podporu pitného režimu a zabezpečení akce technickými pomůckami.
Za Občanské sdružení Spolek, www.spolekvranov.webnode.cz

K tématu kontejnery
Jak moc je ve Vranově překontejnorováno si nejsem zcela jist. Mám zkušenost, že i krátce po vyprázdnění se kontejnery rychle zaplňují- zejména na místech, kde se dá dobře zaparkovat. Jistě nesjou žádnou okrasou a za úvahu by jistě stálo ušlechtilejší umístění či zapracování - zejména na frekventovaných autobusových zastávkách u myslivny a na konečné. Prostor konečné zastávky je z mého pohledu vůbec samostatná kapitola. Už samotný název tzv. ekodvora vyznívá dost groteskně. Myslím, že předpona eko zde působí spíše jako výsměch. Navrhuji obrátit se na zastupitelstvo s návrhem zadání studie na zpracování tohoto prostoru jako vstupní turistické brány do obce. Co tak třeba nabídnout někomu z občanů provoz sezonního kiosku?

Hluk škodí zdraví - i ve Vranově

Zvyšující se hluk v životním prostředí, který současná civilizace nese, se stává stále více faktorem, který vede ke zdravotním potížím. Proto také běží v Evropě projekt s názvem Hluk zabiják. Dokonce i současná vláda má ve svém programovém prohlášení boj proti hluku jako jeden z úkolů. Hluk patří k nejrozšířenějším škodlivinám pracovního i životního prostředí. Vážným problémem se stává v posledních letech, protože rozvoj průmyslu a dopravy zaznamenal nebývalou akceleraci. Hluk je každý nechtěný zvuk, který má rušivý nebo obtěžující charakter, nebo který má škodlivé účinky, bez ohledu na jeho intenzitu, která v mnohých případech nehraje hlavní roli. Pro někoho příjemný zvuk - např. oblíbená hudba - je pro jiného nesnesitelně obtěžující hluk.

Více v Novinkách - Archiv článků

Napište nám!

04.11.2011 10:49
Máte připomínky k tomu, co se ve Vranově děje, nebo naopak neděje či by se dít mělo? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cenné.

Vítejte na našem novém webu

04.11.2011 10:48
Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě diskusního fóra i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových tématech, která stojí za to otevřít.

Oprava vranovských věží se prodraží,
termín dokončení se posouvá

Kostelní věž ve Vranově na Brněnsku měla být původně opravená do konce letošního roku. Její poškození je ale větší, než se čekalo, a tak se termín dokončení rekonstrukce přesouvá až na jaro. Opravy se navíc prodraží a farnost neví, kde vezme peníze na rekonstrukci i druhé věže. To, že kostelní věže vyžadují náročnou rekonstrukci, se ukázalo při opravách střechy. Ty začaly v roce 2008 a trvaly do roku 2010. Letos měla přijít na řadu severní věž.
Zdroj: iDnes
Více v Novinkách - Archiv článků

Jak se Vám líbila vánoční výzdoba?

Kostel s jednou věží

/album/kostel-s-jednou-vezi/vranov-012012-jpg/

Uvítali byste další veřejnou besedu k ÚP Vranova?

Diskrétnost pro kontejnery
Kontejnery jsou užitečná věc, ale když jsou tou první věcí, na kterou Vám padne při příjezdu do Vranova oko, není to úplně to pravé.

Kam s kontejnery?

Jaká řešení se nabízejí?
S otázkou vzhledu stanovišť kontejnerů separovaného odpadu se nejspíš nikdo systematicky nezabývá, známých řešení je tedy jen hrstka. Prvním z nich je pořízení kontejnerů podzemních, cež je elegantní, ale velmi drahé řešení. Další možností je pořízení přístřešku, který estetické vady popelnic diskrétně zakryje. Přinášíme pár příkladů z tuzemských luhů a hájů.

Příklady možných řešení